AK MČR a 3.kolo ČPM

V sobotu 20.8 jsme vyjeli s klukama z Trutnova (Martin, Martin a Pavel) do Plzně na 3.kolo ČPM. Martin Stárek spolu s Káťou a Klárou tam jeli už v pátek, Martin s Káťou stříleli na AK už první závod od 8 hodin ráno, zatímco kluci začínali až v 10 hodin. Po týdnech pěkného počasí jsme se v Plzni dočkali celodenního vytrvalého deště, ještě že nebyla zima, problémem byla pouze tma na 25 metrové střelnici. V rámci ČPM se Martin J. celkem předvedl ve vzduchovce, jeho 360 bodů a 5.místo všechny nadchlo, škoda třetí 89 bodové položky. Martin S. předvedl taky pěkný závod, jeho 347 bodů a 10.místo je jeden z jeho letošních lepších výsledků – i když taky umí střílet 90ti bodové položky. Pavlovi se závod nepovedl, s 323 body obsadil 27.místo. Ve sportce střílel pouze Martin J. a Pavel. Pavel byl bohužel po mířené diskvalifikován na spoušť(příště už si dám pozor), Martin nastřílel 504 bodů a umístil se na 9.místě. Do finále za 14 dní v Plzni se nominovali ve vzduchovce Martin J., Martin S., Jakub a Pavel, ve sportce Martin J., Pavel a Matěj. V rámci Akademického mistrovství ČR střílel Martin disciplíny VzPi60, SP30+30, RP3x20 a LP60. Ve vzduchovce obsadil s 547 body 6.místo, ve sportce předvedl konečně kvalitní výkon a s 558 body skončil na krásném 5.místě. V disciplíně LP60 se předvedl ještě lépe a obsadil s 502 body vynikající 3.místo, v rychlopalce se mu moc nevedlo a s 509 body se umístil na 10.místě. Klára střílela mimo kvalifikaci, měla to jako trénink, nastřílela 552 bodů, což by jí stačilo na 6.místo. Káťa střílela jako první vzduchovku a pěknými posledními dvěma položkami a celkovým nástřelem 556 bodů si vystřílela druhé místo, ve sportce nástřelem 565 bodů obsadila taktéž vynikající druhé místo. Gratulujeme.